Івана Купала в Україні 2022 року: дата, традиції та звичаї дня

Івана Купала в Україні 2022 року: дата, традиції та звичаї дня

  Івана Купала в Україні 2022 року: дата, традиції та звичаї дня

  У середині літа українці щороку відзначають давнє слов'янське свято із самобутніми традиціями – Івана Купала. Багато людей відзначають свято так само, як це робили наші пращури - купаються у водоймах, розпалюють великі вогнища та плетуть вінки. УНІАН розповість, коли Івана Купала в Україні цього року.

  Цього року одне з головних слов'янських свят випадає на 7 липня. Ця дата незмінна, правда, відзначати торжество починають вже ввечері 6 числа. Вважається, що ніч на Івана Купала чарівна, і тому є пояснення.

  Згідно з повір'ями, саме в ніч з 6 на 7 липня вся "нечисть" виходить зі свого потойбічного світу в світ живих і блукає серед людей. Слов'яни палили багаття, очищаючий вогонь яких міг відлякати злих духів. Крім того, тільки в цю чарівну ніч зацвітає папороть.

  Особливість цього темного часу доби наші предки помітили не просто так - раніше Івана Купала відзначався в день літнього сонцестояння, коли ніч була найкоротшою в році. З приходом християнства свято змістилося і тепер його зустрічають 7 липня.

  За однією з версій, назва свята походить від слова "купатися", за іншою - Купалою звали Бога квітів.

  Найвідомішою традицією ночі вважається купання у відкритих водоймах. Згідно з прикметами, такий обряд допоможе очистити душу і тіло, а також вилікуватися від хвороб. Чудодійною на Івана Купала вважалася навіть роса. Досить було вмитися нею, щоб продовжити свою молодість.

  Рослини 6 і 7 липня мають цілющі властивості, тому здавна травники збирали їх, щоб приготувати відвари, настоянки та мазі. Дівчата збирали квіти з іншою метою - плели вінки і обереги, які можна було поставити вдома в якості захисту від темних сил.

  Зцілюючим вважається і вогонь - саме тому люди розпалюють багаття, а потім стрибають через нього, позбавляючись від хвороби. Закохані перестрибують над полум'ям, тримаючись за руки, щоб їх союз був довгим, щасливим і міцним.


  Стародавнє свято Івана Купала українці відзначають в ніч з 6 на 7 липня. Воно має язичницьке коріння і в давнину було пов'язано з Днем літнього сонцестояння. Зі зміною календаря і приходом християнства свято приурочили до Різдва Іоанна Хрестителя.


  Що суворо заборонено робити в цей особливий день, традиції свята - читайте нижче в нашому матеріалі Styler.

  Найсуворіша заборона на Івана Купала

  Вважається, що в ніч з 6 на 7 липня не можна спати. Люди вірили, що в ніч на Івана Купала прокидається різна нечисть, яка легко може зайти в будинок.

  Також заборонено купатися у водоймах - це знову ж таки пов'язано з нечистю (русалками, водяними), яка там живе і може вас потягнути на дно. Особливо табу на купання стосується дітей, літніх людей і вагітних жінок.

  Яких ще заборон треба притримуватися? Не можна в цей день давати в борг або позичати гроші - так можна передати в чужі руки своє щастя і добру долю. Підбирати гроші, які ви знайшли. З ними ви можете можна принести в дім всі біди і прикрощі, які передав їм колишній власник. Звісно ж не можна сваритися, лаятися, конфліктувати, з'ясовувати стосунки. Особливо з близькими людьми. Стригти волосся - можна відрізати своє щастя. Носити чорні головні убори - це може призвести до трагедії в сім'ї. Традиції Івана Купала

  Головний звичай купальської ночі - розпалюванням великого багаття. Молодь водила хороводи і танцювала біля вогнища.

  Через багаття стрибала закохана пара, тримаючись за руки. Якщо під час стрибка вони не відпустили рук один одного - любов буде дуже міцною. У купальські багаття також кидали сорочку хворої людини, щоб вилікувати її від хвороби.

  У ніч на Івана Купала дівчата ворожили на ім'я свого коханого, дату весілля і свою долю.

  Також було прийнято обливати один одного з відер і ходити в лазню. Люди вірили, що подібні обряди мають не тільки магічну силу, а й приносять користь організму і зміцнюють імунітет.


  Отправить комментарий